מאמרים אחרונים

מנוליס רסוליס

הבטחתי והנה אני מקיים…..

לפני מספר שנים השתתפתי בכנס של מוסיקה ים תיכונית בירושלים

בכנס היו אומנים בעיקר מטורקיה , אבל גם מיוון ,לאחר קונצרט הסיום ניגש אליי האומן היווני (כריתים )רוס דאלי, הוא אמר לי שיש כאן משהו שרצה לדבר איתך "אתה בטח מכיר את שמו  קוראים לו מנוליס רסוליס " הוא אמר  ואני  קצת התבישתי ואמרתי  שאני לא מכיר, רוס דאלי אמר כדאי לך  להכיר אותו הוא משורר יווני מאד חשוב!!!! מנוליס ניגש אליי  וקבענו להיפגש למחרת בצהריים .. התרגשתי מאד הרי אני הולך לפגוש אומן חשוב מיוון "בטח אוכל ללמוד ממנו המון דברים" אמרתי לעצמי .

נפגשנו באחד מבתי הקפה בכיכר החתולות בי"ם, מנוליס הוציא חבילה של לפחות 10 דיסקים והגיש אותם אליי  ואמר בבקשה זה שלך. הסתכלתי בהם וראיתי את שמו מופיע על כל אחד מהם. "אתה בטח מכיר הרבה שירים מכאן" ופצח בשירה  של שיר מפורסם שהוא כתב , ואני שוב קצת מתבייש ולא מכיר, (הרי המוסיקה היוונית ששמעתי עד אז היתה רק הרבטיקו  הישן והאותנטי של מרקוס במבקאריס, רוזה אשכנזי פפא יואנו ועוד רבטיקאים נפלאים, והוא מנסה ואומר "את השירים האלה כל ילד מכיר ביוון". …..

 אישיותו הנדיבה מלאה אותי שמחה, קבענו להפגש בערב בהופעה שלי "בחושה" מועדון הרבטיקו הירושלמי בנחלאות  של חברי זוכי (אספר עליו עוד הרבה  בהמשך) נפרדנו והלכתי לביתי נרגש לקראת הפגישה המצפה לי בערב, מיד הקשבתי  לדיסק אחר דיסק צמא לשמוע את השירים של מנוליס, שיר אחד מייד תפס אותי "אי מנגס זן אי פרחונפיה" מייד נגשתי למלאכת הכתיבה ורשמתי טקסט בעברית למוסיקה הנפלאה  שהתנגנה לה, בערב נפגשנו שוב בהופעה שלי  קשה לי לתאר את הערב הזה,  מנוליס היה נראה לי נרגש ומופתע מהמוסיקה והאווירה  ששררה  בחושה, באמצע הההופעה קראתי למנוליס להצטרף אלינו ולשיר איתנו את השיר שלו  שרק לפני זמן קצר כתבתי לו נוסח עברי. אני לא אשכח את דמותו הגדולה עם הכובע  השחור ממלא את המקום הצר בינינו לבין הקהל ,וממלא את ליבי בזכרון נפלא שלא אשכח לעולם. הקשר עם מנוליס המשיך והתחזק … אספר על כך בהמשך

חאריס אלקסיו  בשירו של מנוליס רסוליס

לילה טוב

 

 

1 תגובות למאמר

כתיבת תגובה למאמר

380
מילים

עיצוב: מיכאל גולןבנייה: תום רושקו